Uroczysta Gala III Pomorski Festiwal Małych Form Artystycznych.

Nasz Dom Nasze Życie.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w projekcie Nasz Dom Nasze Życie.

Uroczysta Gala Teatr Miejski w Gdyni im. Witolda Gombrowicza.

Hasło przewodnie Festiwalu  - Talenty -

Grupa DPS Mors w Stegnie

Wspólna zabawa.

Nasze prezentacje.

Recytacja wiersza.

Uroczyste Zakończenie.

Dyplomy nagrody.

Zdjęcie finałowe.

Piknik ,, Nocy Świętojańskiej" w Morsie.

Noc Świętojańska tradycyjnie zainaugurowała otwarcie letniego, wakacyjnego sezonu nad morzem. Pomysłodawczynią tego cyklicznego spotkania jest Dyrektor Domu Pomocy Społecznej MORS  p. Maria Pawłowska. Gościliśmy delegacje z zaprzyjaźnionych DPS- ów: Damaszki, Malborka, Pelplina, Rangór i Polanek. Przybyli również przedstawiciele Związku Emerytów Rencistów  z powiatu nowodworskiego. Spotkanie rozpoczął przemarsz barwnego korowodu z orszakiem Neptuna , przy dźwiękach muzyki nad morze. Nawiązując do prasłowiańskiej tradycji, puszczano przepiękne, barwne, kwietne wianki w toń morską po to, by uzyskać przychylność władcy mórz i otrzymać bezpieczne i słoneczne lato nad morzem. Na plaży panujący Neptun z Prozerpiną , rusałkami i świtą był niezwykłą atrakcją dla turystów , bo nie ma piękniejszej pamiątki niż zdjęcie z Neptunem i jego orszakiem. Jesteśmy mile zaskoczeni, iż to spotkanie rokrocznie przyciąga sporą część seniorów i odwiedzających nas turystów. Tego typu spotkania przebiegają w miłej, rodzinnej atmosferze i  świadczą o pełnej integracji naszej społeczności?. Impreza zakończyła się wspólnym biesiadowaniem, poderwała seniorów do zabawy i wspólnego śpiewania.

Neptun prowadzi korowód nad morze.

Ze śpiewem nad morze.

Dobre humory to postawa.

Piękne kolorowe wianki na głowach pań były atrakcją dla turystów.

Pamiątkowa fotka przy zejściu na plażę.

A to ceremonia w Bałtyku.

Tu już doskonała zabawa.

Prawie wszyscy ruszyli w tany.

JUBILEUSZ - 100 URODZINY MIESZKANKI DPS ,,MORS" W STEGNIE

JUBILEUSZ -100 URODZINY MIESZKANKI DPS ,,MORS" W STEGNIE PANI JOANNY ŚLEBODA.

 

Pięknym wiekiem może pochwalić się mieszkanka DPS Pani Joanna Śleboda, która świętowała setne urodziny.  Pani Joanna Śleboda z domu Czubara, urodziła się 24 lutego 1917 r. w miejscowości Alojzów w powiecie chełmskim. Związek małżeński ze Stanisławem Śleboda Pani Joanna zawarła w 1936 r. w miejscowości Leśniowice. W 1948 r. rodzina  przybyła na Żuławy i zamieszkała w Sztutowie, gdzie wraz z mężem i synem prowadziła gospodarstwo domowe, była krawcową. Po śmierci męża w 1993r. ,potem syna- pani Joanna jako osoba samotna podjęła decyzję o zamieszkaniu w naszym Domu. Mieszkanką DPS została 13 marca 2008r. Dziś pomimo swojego wieku jest osobą ciepłą, dobrą , pogodną , wrażliwą i obdarzającą uśmiechem każdego na co dzień , dzieli się z nami życiowymi doświadczeniami.

Dyrektor DPS ,,Mors''  Maria Pawłowska serdecznie powitała gości przybyłych na uroczystość.   Dostojną jubilatkę odwiedzili: starosta nowodworski Zbigniew Ptak, w-ce przewodniczący Rady Powiatu Janusz Charliński, wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska, dyrektor PCPR Dorota Betkier, kierownik GOPS w Sztutowie Mirosława Sala, kierownik Szpitala w Nowym Dworze Gd. Elżbieta Kościńska, dyrektor Pomorskiej KRUS Jarosław Pergoł i wiceprezes  KRUS Krzysztof Maciej Retyk Wicewojewoda Mariusz Łuczyk. Dyrektor Domu Pani Maria Pawłowska  odczytała jubilatce list z życzeniami od premier Beaty Szydło.

Nie zabrakło gorących życzeń, kwiatów, upominków, gratulacji oraz życzeń kolejnych lat w zdrowiu, spokoju, oraz wielu radosnych chwil. Miłym akcentem spotkania była część artystyczna w wykonaniu : dzieci z Przedszkola w Stegnie, licealisty Bartosza Kollasa , członkiń akcji katolickiej oraz  mieszkańców Domu .

Jubilatka  wysłuchała występów ze wzruszeniem i łzą w oku. Dziękując powiedziała:  ,,Czuję się dobrze i jestem szczęśliwa , tyle osób odwiedziło mnie. Wszystkim życzę, by doczekali takiej miłej chwili. Jak widzicie starość nie jest karą, ale nagrodą od Boga".

Atmosfera spotkania była szczególna i udzieliła się wszystkim. Był to bardzo uroczysty dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

Powitanie gości przez panią dyr. Marię Pawłowską.

Nasza szacowna jubilatka.

Wójt gminy Stegna Ewa Dąbska.

Gości przybyło dużo.

Kwiaty i prezenty.

Oczywiście był piękny tort.

Najmłodsze pokolenie składało życzenia.

Pamiątkowe zdjęcie, śpiewali wszyscy.

Nowodworski Chór Sursum Corda w DPS Mors.

Już po raz drugi gościliśmy Nowodworski Chór Sursum Corda.

Pierwszy raz odwiedził nas chór z kolędami. Tym razem był ,, Dzień Babci i Dziadka''.

Po pierwszym spotkaniu nasi mieszkańcy z wielką radością czekali na Sursum Corda.

Sala Marmurowa wypełniła się pięknym chóralnym śpiewem.

Wielkie dzięki za tą możliwość, mieszkańcy za każdym razem są zachwyceni i wdzięczni.

Pozdrawiamy i już z utęsknieniem czekamy na następne spotkanie.

Chór Sursum Corda w całej okazałości.

Chór prezentuje się pięknie i uroczyście

Sala marmurowa wypełniła się pięknym śpiewem.

Dyr. Maria Pawłowska z prezentami.

Mieszkańcy wsłuchani w piękne wykonania popularnych utworów.

Babcie były zachwycone.

Po koncercie kawa i ciastko.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 7.10.2016. mieliśmy w naszym Domu Święto Pieczonego Ziemniaka. Razem z zaprzyjażnionymi Domami Pomocy Społecznej bawiliśmy się przy skeczach o ziemniakach i muzyce. Jest to impreza cykliczna organizowana w naszym DPSie. Najbardziej jednak smakowały pieczone ziemniaki z sosem.Do zobaczenia za rok.

Skecze ziemniaczane.

A to wierni widzowie.

Smacznego.

Grill w Kątach Rybackich

Jeszcze przed grillowaniem.

Tu już po grillowaniu.

Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni.

Dojazd

Dom Pomocy Społecznej MORS - 82-103 Stegna, ul. Morska 11, tel. +48 (55) 247-83-84
Pogoda z worldweatheronline.com